Polska

Rajskie Jabłka | Listopad na Dolnym Śląsku

30 listopada, 2021

 

Rajskie Jabłka | dom gościnny na Dolnym Śląsku

 

Dziś trochę jesiennych wspomnień z jednego z moich ulubionych miejsc w Polsce. Tajemniczy Dolny Śląsk i Rajskie Jabłka, zupełnie wyjątkowy adres. Ukryty w jednym z bardziej klimatycznych dolnośląskich zakątków, tuż przy Dolinie Bobru, wspaniały dom, piękny, z najmilszymi, najbardziej gościnnymi właścicielami i z najlepszą kuchnią. To miejsce, w którym chce się obudzić o wschodzie,  zobaczyć za oknem skradające się sarny, piękne wschodzące słońce, a później zejść na najpyszniejsze niespieszne śniadanie jakie sobie można wymarzyć. Są też stylowe wnętrza, kominek przy którym łatwo zasnąć i nieśmiały kot, puszysta królowa tego domu. Niczego więcej nie potrzeba.

 

rajskie jabłka slowhop dolny śląsk rajskie jabłka slowhop dolny śląsk rajskie jabłka slowhop dolny śląsk kuchnia

Listopad na kliszy

Tamta jesienna wizyta w Rajskich Jabłkach pozwoliła mi też polubić choć trochę listopad. W dużym mieście to dla mnie smutny miesiąc, zupełnie pozbawiony swojego charakteru. Nie dlatego że jest zimno i szaro (bo zwykle nie jest aż tak źle), a dlatego, że od początku miesiąca sklepy zalewane są świątecznymi produktami, wszędzie widać już piętrzące się bombki i mikołaje, mimo że do wigilii i kolęd jeszcze prawie dwa miesiące.

A właśnie odwrotny listopad bym chciała, jeszcze nie-świąteczny, tak żeby spokojnie nacieszyć się ostatkami jesieni, przyjrzeć zmianom za oknem i w trochę mniejszym szoku przyjąć nadchodzące ciemne wieczory i poranne przymrozki.

I tam, na wsi, było to wszystko – poranne mgły, jesienne słońce, zapach mokrych liści, ale i drzewa które nie straciły jeszcze złotych barw i nawet ta ostatnia samotna nawłoć spóźniona w swojej  intensywnej żółci. Taki listopad chciałabym mieć co roku.

 

rajskie jabłka slowhop dolny śląsk

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply